A tükrök hatása jelentősen befolyásolja életterünket és környezetünket. Amellett, hogy visszajelzést ad önmagunkról, kinézetünkről, az otthonunk megjelenését is meghatározhatjuk vagy módosíthatjuk általa. A funkcionalitáson túl optikai hatásokat érhetünk el: a szűkebb, keskenyebb helyiségeket érzetre tágítják a tükrök, míg a tágasabb helyiségeket elegánssá teszik. Néhány helytől eltekintve bárhol használhatjuk a tükröket. A fürdőszobában, az előszobában, a gardróbban elsődleges szempont a funkcionalitás, míg a nappaliban, a folyosón, az ebédlőben a dekoráció kiemelt és látványos eleme. Ügyeljünk rá, hogy a tükör kerete, mérete, stílusa illeszkedjen az otthonunk stílusához.
A jól megválasztott és elhelyezett tükör a természetes fényt megtöbbszörözi, felerősíti és a helyiségnek eleganciát ad. Ugyanez a pozitív tulajdonsága érvényesül a sötétebb sarkoknál is, ahol a tükröt a világítótest közelében elhelyezve a fényt jótékonyan megsokszorozza..
Optikailag a nagyobb méretű tükör jobban tágítja a teret, mint egy kisebb. A tükör formája, kerete akkor megfelelő, ha a helyiségben megjelenik ennek a külalakja, anyaga.
Hálószobában alapvetően nem javasolt a tükrök használata, mert bizonytalanságérzetet kelt, továbbá éjjel felébredve frusztrálóan hat. A konyha szintén az a terület, ahol nem ideális a tükröt elhelyezni, mivel a tisztántartása sok bosszúságot okoz. Ellenben, ha itt szeretnénk tágítani a teret, megoldást jelenthet, ha tükröződő, magasfényű felületet választunk.
A fürdőszobába választhatunk teljes falfelületet takaró vagy csak a mosdóhoz megfelelő magasságban elhelyezett tükröt.
Mindenképpen kerüljük a szabálytalan formájú, több részből álló vagy töredezett tükröt, mert negatív és kényelmetlen érzéseket keltenek. Az egymással szemben elhelyezett tükrök a próbafülkéken kívül nem szerencsések, fokozzák az instabil érzetet. Ezek helyett tegyünk csak a helyiség egyik oldalára látványos tükröt, kijelölve ezzel a fókuszpontot.
Képek forrása: a képekre kattintva található.
Ha tetszett az összeállítás, kövesse az oldalt Facebook-on és Instagram-on, ha pedig segítségre van szüksége otthona tervezésekor, kialakításakor, írjon az otthonesstilus@otthonesstilus.hu e-mail címre!
Ungvári Anikó - lakberendező